Втородивизионният Ковънтри постигна зашеметяващ успех в ФА Къп, като победи Уулвърхемптън с 3-2 с 2 късни гола, за да стигне до полуфиналите
AP News | 2024-03-16 | 16:40:33

Втородивизионният Ковънтри отбеляза два гола в добавеното време, за да победи Уулвърхемптън с 3-2 в ФА Къп в събота и достигат до полуфиналите за първи път от 1987 г., годината, в която отборът спечели известното състезание.

Нападателят на Съединените щати Хаджи Райт завърши забележителното завръщане в 10-ата минута на добавеното време, след Елис Симс — с втория си гол в мача — изравни за Ковънтри три минути по-рано в Молиньо.

Вълците изглеждаха, че ще се отправят към стадион Уембли за последните четири следващия месец, след като отбелязаха в 83-ата и 88-ата минути.

Седейки на осмо място в Чемпиъншип, Ковънтри беше най-ниско класираният отбор, стигнал до четвъртфиналите. Клубът от централна Англия може да очаква с нетърпение пътуване обратно до Уембли, където загуби финала на плейофите на Чемпиъншип от Лутън в края на миналия сезон.

Това също дава на Марк Робинс, мениджъра на Ковънтри, още една магическа ФА Момент на чашата. Робинс вероятно спаси Алекс Фъргюсън от уволнение три години след легендарния му мандат като мениджър на Манчестър Юнайтед, като отбеляза победния гол в мач от третия кръг на ФА Къп срещу Нотингам Форест по средата на сезон 1989-90, когато Фъргюсън беше под сериозен натиск.

Това е широко обявено за повратна точка в почти 27-годишния мандат на Фъргюсън.

Манчестър Сити приема Нюкасъл по-късно в другия четвъртфинален мач в събота. В неделя Манчестър Юнайтед посреща големия съперник Ливърпул, а Челси приема второразредния Лестър.

В събота има и три мача във Висшата лига: Бърнли срещу Брентфорд, Лутън срещу Нотингам Форест и Фулъм срещу. Тотнъм.